1 2 3 4 >

MAUSE

Bilgisayarlarımızın en önemli parçalarından bir tanesi de şüphesiz ki mouse'tur. Mouse alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. Fakat tüm bunların yanında mouse için ayrılan bütçenin de önemi bulunmaktadır. Laptop değil masaüstü kullanan birçok kişinin de tercihi kablosuz mouse olmaktadır. En ucuz kablosuz mouselar incelendiği vakit bu mouseların genel olarak Concord marka olduğunu görüyoruz ve fiyatları da genel olarak 16 liradan başlıyor. Yine Bim ve A-101 gibi marketlere belirli vakitlerde ucuz kablosuz mouselar geliyor. En ucuz kablosuz mouse modelleri arasında Piranha, Banda gibi markaları da saymak mümkün. Ayrıca Kablolu ve Kablosuz Klavye Modellerini Görmek İçin Tıklayınız.

Tabii ki mouse kullanırken kablolu tercih eden de birçok kişi bulunmaktadır. Kablolu mouse modelleri incelendiği vakit Logitech, Everest, Razer gibi markaların ön plana çıktığını görmek mümkün. Bu modeller genel olarak bilgisayar üzerinden oyun oynayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kablolu mouse modellerinin kablosuz modellere oranla daha verimli olduğunu düşünürler ve bu sebeple kablolu mouse modellerini tercih ederler. Bu modeller 40 liraya olduğu gibi 1000 lira üstü de mouse bulunmaktadır.

En iyi mouselar aslında subjektif bir arama yöntemi olacaktır ve aynı zamanda mouse'un kullanılış amacına göre de en iyi modeller farklılık gösterecektir. Tabii ki bu konuda öncü birçok marka bulunmaktadır. Yazımızın ilerleyen kısımlarında bundan da bahsedeceğiz. Yine son dönemlerde popüler olan Bluetooth mouse modelleri de birçok alternatifi bulunuyor. Birçok siteyi ziyaret ederek kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz modeli tercih edebilirsiniz. Yine mouse'tan iyi bir şekilde verim almak için iyi bir mouse pad almak gerekecektir. Mouse pad fiyatları da modele göre değişkenlik göstermektedir. 5 liradan 1000 liraya kadar mouse pad bulmak mümkündür. Oyun severler için farklı bilgisayarda grafik işleri yapanlar için farklı mouse pad modelleri yer almaktadır.

Mouse Markaları

Logitech mouse konusunda önde gelen markalardan bir tanesidir. Logitech mouse modelleri incelendiği vakit oldukça çeşitli olduğunu görmekteyiz. Günlük kullanım için modeller olduğu gibi oyun severler için de birbirinden güzel modelelr yer almaktadır. Bu mouseların birçoğunda aydınlatma gibi özellikler de yer almaktadır. Logitech modellerini tercih ettiğiniz vakit pişman olmayacağınızı söyleyebiliriz. Fiyatlar da doğal olarak modelden modele farklılık gösterecektir. 46 liraya da bulabileceğiniz gibi 1700 liraya da Logitech'ten mouse bulmak mümkün.

A4 Tech Mouse yine oyun severler tarafından sıklıkla tercih edilen bir markadır. Fakat model olarak Logitech gibi çok üst düzey modellerinin olmadığını söyleyebiliriz. Bunu zaten fiyatlarında da görmek mümkün olacaktır. A4 Tech Mouse'da fiyatlar genel olarak 60-100 lira civarı arasındadır ve en pahalı modelinin de 250 lira civarı olduğunu söylemek mümkün.

Bloody mouse özellikle oyun severler tarafından sıklıkla tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkıyor. Tamamen oyun piyasası için mouse modelleri çıkaran Bloody markası özellikle birbirinden güzel tasarımlarıyla da oldukça ön planda. Fiyat olarak alt limiti de bir mouse için epey yüksek gözükebilir fakat oyun mouse fiyatları zaten genel olarak diğer mouse fiyatlarına göre yüksek. 160 liradan başlayan modelleri olan Bloody markasının mouseları 600 lirayı kadar bulabiliyor.

Everest mouse yine genel olarak oyunlar için tasarlanmış modellerden oluşmaktadır. Fakat fiyat olarak Bloody markasına göre oldukça uygun olduğunu söylemeden geçmek olmaz. Yine birbirinden şık tasarımlarıyla ön plana çıkan Everest mouse'un özellikle süper kahraman temalı modelleri oldukça ilgi çekiyor. 10 liradan başlayan modelleri olan Everest'in modelleri 200 liraya kadar çıkıyor.

Flaxes mouse, Frisby mouse, Gamenote mouse, Hiper mouse ve Redragon mouse yine mouse modelleri arasında sayacağımız markalar arasında yer almaktadır. Sizler de mouse tercihi yaparken tüm bu modelleri inceleyip hem bütçeniz için hem kendiniz için en uygun fiyatlı olduğunu düşündüğünüz modelleri tercih edebilirsiniz. İyi bir mouse özellikle sürekli oyun oynayan, grafik ve tasarım işleriyle uğraşan kişiler için oldukça önemlidir. Bu kişilerin sıradan bir mouse kullanmaları performanslarını ciddi bir şekilde olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple bütçenizi oluşturarak ve internette bulunan yorumları, değerlendirmeleri dikkate alarak en doğru modelleri tercih edip yüksek verim alabilirsiniz. Kablolu ya da kablosuz fark etmez önemli olan kaliteli model tercih etmektir