2021 En İyi Bilgisayar Oyunları Nelerdir?

2021 En İyi Bilgisayar Oyunları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte oyun sektörü de gelişmektedir ve bu durum bilgisayar oyunlarına olan talebi arttırmaktadır. 2021’de oyun platformlarından birbirinden güzel ve heyecanlı oyunlar sizlerle buluşacaktır. İşte 2021’in en iyi bilgisayar oyunu olmaya aday oyunlar;

 

 

 

Cyberpunk 2077

Çarpıcı ve oldukça sık tartışılan oyun olan Cyberpunk 2077, konsol tarafında ciddi sorunlar yaratarak piyasaya çıktı. Bilgisayar versiyonu, konsol versiyonuna göre daha oynanabilirdir. Bu sorunları göz ardı edersek oldukça güzel ve oynanması gereken bir oyundur. İnsanı içine çeken atmosferi ve hikayesiyle şans vermeniz gereken oyunlardan olup Ocak veya Şubat ayında gelecek güncellemelerle oyunun sorunlarının azalacağına dair beklenti içerisindeyiz.

Metacritic puanı: 86

 

 

 

Hades

Bastion, Transistor ve Pyre gibi yapımlarla adını duyaran Supergiant Games’in yapımı olan Hades, bir aksiyon rol yapma oyunudur. Hades’in asi oğlu Zagreus’un içinde bulunduğu dünyadan kaçmak istemesiyle başlayan oyun Zagreus’un kaçışından haberdar olam Olympos tanrıları, bunu destekleyerek Zagreus’a güçlerinden bir parça verirler.

Son yılların en başarılı oyunlarından olan Hades, 2021’de de sıklıkla adından söz ettirecek ve 2021’in en iyi bilgisayar oyunları arasında yerini alacaktır.

Metacritic puanı: 93

 

 

 

Among Us

Among Us, 2018 çıkış yılında göremediği ilgiyi Twitch yayıncıları ve YouTuberler sayesinde 2020 yılında fazlasıyla gördü ve en popüler oyunlar arasında ilk sıralarda yer aldı. 2021’de de bu popülerliğini sürdürecek oyun, uzay temalıdır ve oyuncuların iki rolden birini üstlenmesiyle oyun başlıyor. Birinci rol Crewmate, diğeri ise Impostor’dur. Oyunun amacı Crewmate takımının Impostorları tespit ederek onları ortadan kaldırmasıdır. Pandemi döneminde arkadaşlarınızla birlikte oynadığınız zaman oyun daha da keyifli bir hale gelmektedir.

Metacritic puanı: 86

 

 

 

Microsoft Flight Simulatör

2020’de piyasaya sürülen Microsoft Flight Simulatör, göz alıcı grafikler ve ses sistemiyle kendinden bahsettirmeyi başarmıştır. Yılın en gösterişli oyunu olarak adlandırılan bu oyun, detaylı bir oynanış imkanı sunan pilotluk simülasyonudur. Çeşitli görevlerle karşılasacaksınız oyunda ve bu görevleri tamamlarken muhteşem manzarayla karşılaşacaksınız ve havada kuş gibi süzüleceksiniz.

Metacritic puanı: 91

İşte 2021 yılına damga vuracak oyunları sizler için sıraladık.

Etiketler: bilgisayar oyunları, 2021 bilgisayar oyunları
Mart 19, 2021
Listeye dön