1 2 3 ... 5 >

Bilgisayar

Artık bilgisayarsız bir ev neredeyse yok denecek kadar az. Özellikle bu pandemi döneminde derslerin uzaktan eğitime dönmesi sebebiyle bilgisayar artık bir zorunluluk halini aldı diyebiliriz. Masaüstü olsun dizüstü olsun herkesin evinde en az bir bilgisayar bulunmak durumunda. Fakat ekonomik dalgalanmalar yüzünden de bilgisayar fiyatları maalesef epey bir artış göstermiş durumda. Hal böyle olunca en ucuz bilgisayarlar araması da sıklıkla yapılan bir arama oluyor. Fakat bilgisayarı hangi amaçla kullanmak istediğiniz burada çok önem arz ediyor. Oyun için mi iş için mi yoksa internette takılıp dizi, film izlemek için mi hepsini birden yapmak için mi bilgisayar alacağınız bu seçiminizde olmazsa olmaz bir öneme sahip.

Amacınıza göre en ucuz bilgisayar modelleri farklılık gösterecek. Fakat şu dönemde yeni nesil oyunları açan bir bilgisayar almak için şüphesiz ki en az 4000-5000 gibi bir fiyatı gözden çıkarmak gerekiyor. Sadece internete girsem bana yeter gibi bir düşünceye sahipseniz de yine 1000-2000 gibi bir fiyatı gözden çıkarmak lazım. Önemli olan iyi bir pazar araştırması yaparak en uygun fiyatlara en kaliteli bilgisayar modelini bulmak. Dilerseniz masaüstü bilgisayar modelleri olsun dilerseniz laptop alacak olun en önemli husus bu olacaktır.

En Kaliteli Bilgisayar Modelleri

Bazı markalar kalite olarak ayrı bir şekilde ön plana çıkmaktadır. İşte bu sebeple bilgisayar alacak kişilerin bu markalar arasından seçim yapmasını tavsiye ediyoruz. En kaliteli bilgisayar modelleri arasında birçok markanın ön plana çıktığı görülmektedir. Bunları kısaca inceleyelim.

Acer bilgisayar uzun yıllardır piyasada olan ve oldukça övgü toplayan bir markadır. Genel olarak laptoplarıyla ön planda olan Acer'in fiyatlarının ortalama olduğunu söylemek mümkündür. Tabii ki bilgisayarın özelliklerine göre bu fiyatlarda değişkenlik olsa da 3500'e de Acer'den bilgisayar alınabileceği gibi 20.000 liraya da bilgisayar alınabilir. Bilgisayara bu kadar para verilmez demeyin. Günümüzde akıllı telefonların son modellerinin fiyatlarına baktığınız vakit artık neredeyse bu fiyatları normal olduğunu bile söylemek mümkün.

Bir sonraki kaliteli marka Asus. Asus bilgisayar piyasasında en güvenilir markalardan bir tanesi. Genel olarak oyun bilgisayarı arayan kişilerin tercih ettiği Asus bu konuda oldukça olumlu değerlendirmeler alıyor. Acer'e göre fiyatlarının bir tık daha uygun olduğunu söylemek mümkün. Asus özellikle son yıllarda masaüstü yerine dizüstü bilgisayarlara daha fazla özen göstermeye başladı. Dizüstü bilgisayar için Asus tercih edecekler en az 2500 lira gibi bir fiyatı gözden çıkarmalı. Orta sınıf diyeceğimiz bilgisayarları da 4000-6000 lira arasında değişen Asus'un 28.000 liraya kadar bilgisayar modelleri de mevcut.

Dell bilgisayar da artık bilmeyenin olmadığı bilgisayar modelleri arasında yer alıyor. Oldukça kaliteli olan markanın modelleri de oldukça çeşitli. Dell de tıpkı Acer'de olduğu gibi alt limit olarak 3500 lirayı benimsemiş. Fakat Dell'in üst segment diyebileceğimiz bilgisayarları hem Asus hem de Acer'e oranla çok daha pahalı. Dell'de 50.000 TL'ye kadar bilgisayar görmek mümkün.

Exa bilgisayar da diğer 3 markaya oranla daha az bilinen fakat oldukça kaliteli modelleri bünyesinde bulunduran bir markadır. Model olarak az ama öz ürünler piyasaya çıkaran bu markanın da oldukça olumlu geri dönüşler aldığını söylemek mümkün. 4000 liradan 7500 liraya kadar oldukça kaliteli modelleri mevcut ve tercih edebilirsiniz.

Bilgisayar denilince akla ilk gelen markalardan bir tanesi olan HP bilgisayar da oldukça fazla çeşit sunmakta. Çeşit olarak en çok çeşit sunan markalardan bir tanesi olan HP fiyat olarak da Dell, Asus ve Acer gibi markalarla aynı fiyat politikasında. Bu markalar dışında yine I-Lıfe Bilgisayar,Leneovo Bilgisayar,Redrock Bilgisayar,Samsung Bilgisayar gibi markaları da saymak mümkün. Tüm bu markalardan iyi bir araştırma yapıp bütçenize en uygun bilgisayarları gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayar fiyatları, dizüstü bilgisayar fiyatları özellikle 2018 sonrası ciddi bir yükseliş gösterdi. Bu fiyatların da uzun bir süre eski standardına inmesini beklemiyoruz. Sizler de bütçenizi oluşturup kendiniz için en uygun modelleri tercih ederek bilgisayar arama maceranızı sona erdirebilirsiniz. Yukarıda saymış olduğumuz markalardan en iyi masaüstü bilgisayar modelleri de olsun laptop modelleri de olsun bulmak oldukça kolay olacaktır.